Newsletter aborcja

Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymaj bezpłatny egzemplarz książki "Aborcja. Przyczyny, następstwa, terapia" w wersji elektronicznej!
Promocje
Sonderbehandlung. Zbrodnia na polskich dzieciach
Sonderbehandlung. Zbrodnia na polskich dzieciach
38,00 zł 20,00 zł
szt.
Śmiercionośne myśli
Śmiercionośne myśli
45,00 zł 30,00 zł
szt.

W krainie moich dróg

Cena: 25,00 zł 25.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Tomasz J. Kostyła – rocznik 1969, poeta wędrowny, fotograf, dziennikarz, publicysta, muzyk. Debiutował w 2010 roku tomem poezji Archanioł i Rycerz, a dwa lata później był redaktorem pierwszej w Polsce Antologii polskiej poezji tożsamościowej, w której zebrano utwory dwudziestu poetów związanych z szeroko rozumianym obozem narodowym.

Książka W krainie moich Dróg to drugi zbiór wierszy poety, w którym autor prowadzi czytelnika drogami duchowych refleksji oraz po meandrach odwiecznych zmagań Dobra ze złem.


(…) Całe dzieło tworzy spójny, ale niezwykle sentymentalny i oniryczny klimat. Na pierwszy plan wysuwa się miasto, które jest bohaterem kilku wierszy. Miasto T. Kostyły jest przeciwstawne do znanego futurystycznego podmiotu. Zamiast tętniącego przemysłu mamy „Puste ulice”, które z jednej strony możemy interpretować dosłownie, ale z drugiej to właśnie one mają symbolizować samotność współczesnego człowieka. Całość możemy określić jako, tytułową, drogę istot zagubionych w obecnym świecie, szukających wartości i uczuć. (…)
Kolejnym słowem, które od razu powiążemy z krainą dróg Tomasza Kostyły jest przemijalność. Walka z rutyną i monotonią, a przy tym mijający czas. Podmiot liryczny w kilku wierszach ucieka do wspomnień i młodości, nie jest w stanie zaakceptować sytuacji, w której tkwi i chociaż pragnie zmiany nie może wyrwać się z mentalnej klatki. Tu właśnie pojawia się ten cichy, a nawet niemy manifest, który często wyrywa się z piersi każdego z nas.

Autor jednak mimo realnego obrazu współczesnego świata stara się również ocalić to, co prawdziwe. Sam określa, że są to rzadkie przejawy optymizmu, twierdząc, że istnieją ludzie, którym się udaje odnaleźć i żyć zgodnie z własnym sumieniem.


Fragment wstępu

Dane techniczne

ISBN 978-83-65842-40-4
Autor Tomasz Kostyła
Rok wydania 2020
Ilość stron 148
Okładka miękka
Format A5

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl