Newsletter aborcja

Newsletter
Zapisz się do newslettera i otrzymaj bezpłatny egzemplarz książki "Aborcja. Przyczyny, następstwa, terapia" w wersji elektronicznej!
Promocje
Sonderbehandlung. Zbrodnia na polskich dzieciach
Sonderbehandlung. Zbrodnia na polskich dzieciach
38,00 zł 20,00 zł
szt.
Śmiercionośne myśli
Śmiercionośne myśli
45,00 zł 30,00 zł
szt.

OPCJA NA PRAWO Nr 3/132, 2013

Cena: 10,00 zł 10.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Idea Unii Europejskiej pojawiła się już w XIX wieku w głowie Henri de Saint-Simona, zidiociałego arystokraty, który spędził życie na kreśleniu utopijnych planów przebudowy świata. Większość jego pomysłów może budzić dziś jedynie uśmiech bądź politowanie, ale ten jeden sen idioty, sen o zjednoczonej Europie, przetrwał. 

W pierwszej fazie próbowano go realizować za pomocą środków militarnych ? tak czynił Napoleon, tak też prowadził politykę integracyjną Adolf Hitler. Próby te jednak skończyły się klęską. W takiej sytuacji podjęto decyzję o stworzeniu zjednoczonej Europy za pomocą innych metod ? politycznych. A że polityka i wojna różnią się od siebie nie celami, ale jedynie narzędziami ich uzyskiwania, dlatego też efekt integracji politycznej był taki sam, jak militarnej: klęska. Klęski tej jesteśmy właśnie świadkami. Podobnie jak nasi rodzice, żyjemy w zrealizowanej utopii, która dzielnie walczy z problemami, jakie sama sobie stwarza. Unia Europejska, podobnie jak Związek Sowiecki, jest zbiurokratyzowanym molochem, który jednak pod pozorem urzędniczej krzątaniny skrywa poważne narzędzia przymusu ? ekonomicznego, prawnego, kulturowego. Przez drugą połowę XX wieku wmawiano nam, że ZSRR to nasz największy przyjaciel, który co rusz wysyła nam prezenty - a to lokomotywy, a to rudę żelaza, a to bratnie wojska. Dość szybko zorientowaliśmy się, że to wierutne kłamstwo, z którym musieliśmy żyć przez dziesięciolecia. Dziś słyszymy znów tę samą propagandę: UE to nasz przyjaciel, który łaskawie daje nam dotacje i inne smakołyki. I dziś to również jest kłamstwem. W świecie polityki nikt nikomu nic nie daje ot tak, z czystej sympatii. Tutaj również nie ma czegoś takiego, jak obiad za darmo. Za wszystko będziemy musieli zapłacić ? a właściwie już płacimy. Co się stanie, kiedy skończą się nam środki? Co nas czeka? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć w tym numerze "Opcji". 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl