Made in Kraków. 50 Eminent Krakowians with Illustrated Map of Kraków

Dostępność: duża ilość
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Są wśród nich pisarze, artyści malarze, muzycy naukowcy, politycy, przedsiębiorcy. Autorzy książki starannie odtworzyli nie tylko ich sylwetki, ale również wątki ich fascynującego życia, a przede wszystkim ich indywidualny związek z Krakowem. Oprócz ilustracji ukazujących przestrzeń w której żyli, na dołączonej do publikacji mapie naniesiono punkty orientacyjne, które wskazują te jakże osobiste miejsca ich bytowania.
Książka doskonale nadaje się, żeby zademonstrować zarówno anglojęzycznym, jak i polskim czytelnikom ogromny wkład, jaki mieszkańcy krakowskiej metropolii wnieśli przez lata dla zbudowania zachodniej cywilizacji. Może towarzyszyć ona jako przewodnik w zwiedzaniu miasta, nadać fascynujący kształt żywej opowieści o Krakowie i jego mieszkańcach. Może być ona również doskonałym przyczynkiem do jeszcze bardziej szczegółowego zagłębienia się w niezwykłe historie wielkich Krakowian.

----------

Zbigniew Więsek urodził się i wykształcił w Krakowie. Ukończył studia magisterskie z historii na Uniwersytecie Jagiellońskim w tym mieście. Jest biznesmenem, a także pracuje jako nauczyciel języka polskiego i angielskiego w stolicy Małopolski.

Stephanie Butler została wychowana i uczęszczała do szkoły w Herefordshire, a następnie studiowała nauki społeczne na Uniwersytecie w Leicester. Przeniosła się do Londynu, gdzie cieszyła się karierą naukową przed wstąpieniem do służby cywilnej.

Dane techniczne

ISBN 978-83-65842-16-9
Autor Zbigniew Więsek, Stephanie Butler
Rok wydania 2019
Ilość stron 128 s. + wklejona składana mapa v
Format B5

Opinie o produkcie (1)

23 czerwca 2019

Pozycja godna polecenia. Bardzo sympatycznie ujęte życiowe osiągnięcia wielu wybitnych Polaków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl